PhDr. Katarína Szabados Filasová

Jsem psycholožka, koučka a lektorka praktické filozofie. Věnuji se individuálním a partnerským konzultacím a učení seminářů.

Zabývám se zejména „problémy každodenního života“:

- ve vztazích (s partnerem, dětmi, rodiči, kolegy v práci, přáteli)

- problém najít si partnera,

- nezvládání konfliktů a zbytečné hádky, mlčení, neschopnost mluvit o svých pocitech/ problémech ve vztahu apod.

- potřeba nabrat sílu k rozvodu,

- otázky svěření dětí do péče (jak si je rozdělit, aby je to co nejvíc podpořilo).

- jak se vyrovnat s nevěrou (s partnerovou, ale i svou vlastní)

- pocity osamělosti,

- nízké sebevědomí, srovnávání se

- stres, nervozita, strach, úzkosti, paniky či fobie,

- problém se zodpovědností

- chybějící pocity smyslu

- poruchy příjmu potravy,

- nespokojenost se svým tělem,

- strachem z intimity,

- problémy v sexuálním životě

- a mnohé další.

 

Vystudovala jsem psychologii na Karlově univerzitě a absolvovala jsem sebezkušenostní výcvik praktické filozofie. Vlastní praxi mám téměř 20 let a spoustu zkušeností jsem získala také od svých klientů.

Jsem podruhé vdaná, z prvního manželství mám 2 syny, se kterými jsem prošla různé typy uspořádání od svěření do péče jednomu rodiči, přes střídavou péči, svěření do péče druhému až po současnou variantu, kdy jeden syn žije se mnou a druhý s otcem, což nám vyhovuje nejlépe (a někomu jinému by vůbec nemuselo). Podstatné je najít vhodné řešení pro tu kterou rodinu.

Můj manžel Tamas se za mnou před 9 lety přistěhoval z Maďarska a má z prvního manželství dvě dcery, ty ale žijí se svou mámou v Budapešti. Společně máme ještě další dva syny. Celkem tedy 6 dětí, které mluví různými jazyky.

Krom toho, že miluju koučování (což je můj hlavní nástroj během konzultací), také učím semináře. Během nich se se studenty dostáváme k mnoha dalším podstatným principům, na které během individuálních sezení není čas, ale jejich zvládnutí je pro úspěšný a spokojený život velmi důležité.

Ráda píšu články a komentuji v novinách či časopisech psychologická témata. Čas od času dostávám pozvání do pořadu Sama doma, byla jsem v týmu odborníků 1. řady „Svatba na první pohled“ a navštěvuji i jiná média (TV, rozhlas). Napsala jsem knihu „Srovnávání, zabiják vašeho sebevědomí aneb Jak se srovnat sám se sebou“, kterou vydalo nakladatelství Grada.

www.szabados.cz/